Prace ciesielskie

Prace ciesielskie

Nasza firma stale się rozwija i poszerza zakres swojej działalności. Dlatego właśnie w trakcie dynamicznych zmian na lepsze wdrążyliśmy w zakres naszych usług roboty ciesielsko-betoniarskie. Wykonujemy zatem kompleksowe roboty zbrojarskie, ciesielsko-betoniarskie i wykończeniowe podczas budowy, rozbudowy i zmian budowlanych obiektów użytecznych. Nasze szeregi zasilają wykwalifikowani i doświadczeni cieśla, który pomagają nam w dostarczeniu jak najwyższej jakości usługi ciesielskie.

Ciesielstwo w pigułce

Przede wszystkim ciesielstwo związane jest z obróbką drewna i polega na wykonywaniu elementów konstrukcji, części wyposażenia oraz detali z drewna w budynkach, budowlach, okrętach i innych podobnych miejscach. Tak naprawdę cieśla potrzebni są przy każdej budowie budynku mieszkalnego, usługowego czy zakładu przemysłowego. W swojej pracy wykorzystują narzędzia ręczne (takie jak wyrzynarki, piły, dłuta czy ściski) i elektronarzędzia oraz specjalistyczne maszyny takie jak pilarki tarczowe, frezarki, dłutownice łańcuchowe czy tokarki. Prace cieśli przy wykonywaniu szalunków są ściśle powiązane z usługami betonowania. Dlaczego? Cieśla szalunkowy wykonuje szalunki – czyli konstrukcje z drewna lub metalowo-drewnopochodnych. W kolejnych etapach wypełnia się je betonem. W ten sposób powstają między innymi chody betonowe i żelbetonowe.

Typowy zakres prac ciesielskich

Zajmujemy się wykonywaniem:

  • form i deskowań drewnianych do przedłożenia konstrukcjom żelbetonowych i betonowych,
  • konstrukcji drewnianych na placach budowy, np. rusztowania, pomosty,
  • konstrukcji rozporowych oraz ścian podporowych,
  • stropów, schodów, konstrukcji dachowych, ścianek dachowych i innych elementów budowlanych w budynkach,
  • konserwacji oraz zabezpieczaniu konstrukcji ciesielskich,
  • obiektów tymczasowych na placach budowy jak mosty, wieże, hangary,
  • i innych w tym również bardziej skomplikowanych projektów w zależności od ustaleń z klientem.

Na nasze usługi udzielamy wieloletnich gwarancji w zależności od rodzaju konstrukcji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji i ustalenia wszystkich szczegółów.

montaż zbrojenia, usługi zbrojarskie, zbrojarze, zbrojenia budowlane, kompleksowe roboty zbrojarskie, roboty zbrojarskie