Roboty betoniarskie

Roboty betoniarskie

Jedną z naszych specjalizacji są roboty betoniarskie, związane ściśle ze zbrojeniowymi. Dobre wykonanie tego etapu prac budowlanych gwarantuje  bezpieczeństwo kontynuowania dalszych prac na budowie.

Podstawą dobrze zbudowanego domu są solidne fundamenty, mocne słupy zbrojeniowe i dobrze uzbrojone wieńce stropowe – wszędzie tam duży udział ma beton zbrojony. Połączenie betonu ze stalą sprawia, że powstały materiał ma bardzo duża odporność statyczną i dynamiczną. Wyjątkowa mieszanka materiału stalowego z betonem jest bardzo dobrym duetem budowlanym ze względu na podobne współczynniki rozszerzalności termicznej obu tych materiałów.

Cała konstrukcja budynku opiera się na dobrze uzbrojonych elementach. W zakresie naszych usług leży zbrojenie fundamentów i wszelkiego typu usługi betoniarskieFirmy betoniarskie biorą udział już w pierwszych etapach powstawania domów i wracają na budowę co jakiś czas na wykonanie kolejnych kroków o wysokim znaczeniu konstrukcyjnym. 

Budowa obiektów polega na dobraniu bardzo dobrych parametrów, szczególnie mają tu znaczenie roboty zbrojarskie i betoniarskie. Pierwsze poziomy domu wymagają użycia sporych ilości zbrojeń zalanych w betonie. Materiał powstały z tego połączenia cechuje się wyjątkową wytrzymałością.  Zadaniem stali jest przenoszenie naprężeń rozciągających, a betonu – ściskających.

Po zalaniu ław fundamentowych wyprowadza się z nich słupy, używając do tego beton zbrojony stalowymi prętami. Są one solidnym nośnikiem dla każdej ze ścian w nowo powstającym budynku. Kolejne roboty betoniarskie do wykonania to wylanie chudziaka, czyli odpowiedniej jakości betonu na podłoże. Betonowanie na wyższej kondygnacji będzie potrzebne po ułożeniu stropu o konstrukcji właśnie betonowej.

Nasza firma wykonuje także roboty ciesielsko betoniarskie. Zajmujemy się konstrukcją wieńcową budynku oraz układaniem więźby dachowej.

Zakres naszych prac czyni z nas firmę do kompleksowej obsługi zbrojeniowej każdej budowy. Nowoczesne technologie w połączeniu z naszym doświadczeniem pozwalają nam wykonywać profesjonalne usługi.

montaż zbrojenia, usługi zbrojarskie, zbrojarze, zbrojenia budowlane, kompleksowe roboty zbrojarskie, roboty zbrojarskie